Uzemku Kullanıcı Sözleşmesi

Bu sözleşme, sitemizdeki hizmetlerden faydalanabilmeniz ve Uzemku Risk Sistemi’ni kullanabilmeniz için gerekli kuralları içermektedir.

 

SİTEMİZE ÜYE OLARAK, KULLANICI SÖZLEŞMESİ'Nİ OKUDUĞUNUZU, İÇERİĞİNİ ANLADIĞINIZI VE HÜKÜMLERİNİ KABUL ETTİĞİNİZİ VE ONAYLADIĞINIZI KABUL, BEYAN ETMİŞ OLUYORSUNUZ.

(İlan Tarihi: 18.05.2022)

 

Madde 1 - Başlangıç

 

İşbu kullanıcı sözleşmesi ("sözleşme") ve www.uzemku.com sitesinde (¨site¨) yer alan diğer kurallar, Uzemku tarafından sunulan hizmetlerin şart ve koşullarını düzenlemektedir. Sitede yer alan tüm politika ve kurallar işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olarak, işbu sözleşmenin ekini oluşturmaktadır. 

 

İşbu sözleşme, sizinle, Meşrutiyet Mahallesi, Selanik Caddesi, No: 78/18 Çankaya/Ankara adresinde yerleşik Uzemku Bilgi Teknolojileri Sanayi, Ticaret, Organizasyon, Reklamcılık, Pazarlama, İnternetten Satış ve Danışmanlık Hizmetleri LTD. ŞTİ

arasında yapılmaktadır. 

 

Hizmetlerimizi kullanmakla, işbu sözleşmenin hüküm ve şartlarını kabul etmektesiniz. Site’ ye üye olarak, Kullanıcı Sözleşmesi'nin okuduğunuzu, içeriğini bütünü ile anladığınızı ve tüm hükümlerini onayladığınızı kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz

 

Madde 2 – Tanımlar

 

Alıcı: Abonelik sistemini başlatan katılımcıları için kullanılan terimdir.

Satıcı: Kursu yayınlayan eğitmen veya ürünü satışa sunan satıcıyı kapsamaktadır.

Taraflar: Alıcı/öğrenci ve eğitmen/satıcının aralarında mal, ürün, hizmet alışverişi yapmış kişileri kapsamaktadır.

Kullanıcılar: Uzemku sistemine kaydolan herkese verilen genel bir terim olarak kullanılmaktadır.

 

Madde 3 - Süre

 

Sizin tarafınızdan uzemku.com sitesinde telefon numaranızı doğruladıktan sonra, gerekli paketi alarak aboneliği başlatarak siteye girilmesiyle üyelik kayıt işlemi tamamlanır. Üyelik kayıt işlemini tamamlayan herkes Kullanıcı olarak nitelendirilir. İşbu sözleşme tüm kullanıcılar için geçerlidir. İşbu sözleşme, yeni kullanıcılar için üyelik kayıt işleminin tamamlanması ile mevcut kullanıcılar için onaylandığı tarihte yürürlüğe girecektir. 

 

Madde 4 - Kapsam

 

Uzemku, sizlere internet üzerinden online kurs, eğitim veya etkinlik aboneliği alan sanal abonelik tabanlı kurs hizmeti sağlamaktadır. 

 

Uzemku, kullanıcılar tarafından sağlanan içeriklerin, satışa sunulan ürün ve hizmetlerin doğruluğu, kalitesi, güvenliği veya bu ürün ve/veya hizmetlerin yasal olup olmadığı hususunda herhangi bir beyan, garanti veya taahhütte bulunmamaktadır. Uzemku abonelik sistemine dahil olan her kurs yayıncısının sorumluluk ve taahhüdü altındadır. 

 

Madde 5 - Hizmetler

 

Uzemku, tarafından verilen hizmetler kısaca; 

1. Sanal kurs, eğitim, etkinlik duyur, ürün satış, organizasyon, hizmet ve danışmanlık hizmetleri üzerine bir pazaryeri ve platformdur. 

a. Satıcılara, içeriklerini kendileri oluşturmak suretiyle ürün ve/veya hizmetlerini satışa sunabilecekleri, alıcılara ise farklı kategorilerdeki çok sayıda ürün ve/veya hizmeti görüntüleyebilecekleri, izleyebilecekleri ve abone olabilecekleri, sipariş verebilecekleri bir platform sağlanmasıdır. 

b. Satıcı ve alıcılar, ürün ve/veya hizmetin satış fiyatı, teslim şartları ve ödeme koşulları konusunda, site altyapısından yararlanarak haberleşebilir, hizmet alım ve sipariş koşullarında mutabakata varabilirler. 

 

2. Uzemku Abonelik Sistemi

 

 • Alıcı ve eğitmen/satıcının tarafı olmayan; Uzemku Abonelik sisteminde katılımcı abone olarak kursları izleme, katılma hakkında sahip olmaktadır. 
 • Uzemku Sıfır Risk Sistemi kapsamında Uzemku ödemeler için aracı firmalar ile çalışabilmekte, kullanmakta ve ücret tahsilatları aracı firmalar tarafından yapılmaktadır. Aracı firmaların çalışma politikalarına göre ürün/mal/hizmet tahsilatları ve satıcı/eğitmen hak ediş ödeme işleyişleri değişebilmektedir.

 

 • Uzemku Abonelik Sistemi'nin işleyişi aşağıdaki gibidir: 
 • Alıcı, ürün ve/veya hizmet siparişi verdikten sonra, ürün ve/veya hizmet bedelini Uzemku tarafından görevlendirilen aracı kuruluşun banka nezdindeki güvenli hesabına girişi yapılır ve ürün ve/veya hizmet bedeli Uzemku tarafından ödeme ile görevlendirilen aracı kuruluşun güvenli hesabına yatırılır. Ödemeler için görevlendirilen aracı kuruluşun çalışma ve hizmet politikaları doğrultusunda süreç devam eder.
 • Uzemku abonelik sistemi, kullanıcılar uzemku.com sitesinde seçtiği bir paketi alıp aktif ettikten sonra abonelik başlar. Kullanıcı, almış olduğu aboneliği “d” bendi doğrultusunda dilediği zaman iptal etme hakkına sahiptir. 
 • Uzemku abonelik sistemini başlatan kullanıcı, aboneliğini iptal etmediği sürece. Kullanıcının Abonelik bedeli ve paketi Uzemku’ nun çalıştığı aracı ödeme kuruluşları veya Uzemku ödeme sistemi tarafından kişinin hesaplarından/ kartlarından otomatik olarak çekip aboneliği yenileyeceğini bildiğini kabul eder.  
 • Kullanıcı aboneliğini iptal etmek istediğinde aboneliği sonlandırma hakkı olduğunu ve iptal işlemi yapıldığında paket süresinin dolduğu süre boyunca paketin ve erişimin devam edeceğini bildiğini kabul eder. Paket süresi dolduğunda kişinin aksi bir talebi yok ise abonelik sona ereceğini bildiğini taahhüt ve kabul eder. 
 • Uzemku abonelik tabanlı sistem kullanıcıların abone olduğu süre boyunca yararlanabileceği ve içeriklere ulaşabileceği bir sistem olduğunu bildiğini, Uzemku abonelik sitemi içerisinde yer alan kursların, eğitimlerin, etkinliklerin hiçbir sebeple indirilmesi, ekran kaydının alınması, çoğaltılması veya yayınlanmasının yasak olduğunu bildiğini kabul eder. Aksi durumda davranıldığında Uzemku zararlarını karşılayacağını, telif hakları ile ilgili cezai işlemlerin yapılabileceğini ve tazminat ödeyebileceğini kabul ve taahhüt eder.  
 • Uzemku ve kullanıcı arasında yaşanabilecek anlaşmazlık durumunda, taraflar bir uzlaşmaya varana kadar veya bir mahkeme/hakem heyeti kararı alınana kadar, abonelik bedelini aracı kuruluş veya Uzemku hesabında bloke etme, bekletme hakkına sahiptir. 
 • Uzemku, Uzemku Abonelik sisteminde ve Uzemku hizmetlerinden faydalanılarak abonelik tabanlı bağlı işlemlerinden kaynaklanacak her türlü vergi, resim, harç ve benzeri yükümlülüklerinden veya ürünün ithal edilmesi halinde ithali ile ilgili her türlü vergi, fon, ceza, sair yükümlülükten; satıcı tarafından verilen hizmet, kurs, eğitim, video ve paylaşımlarında geçen telif haklarından sorumlu değildir. Sorumlu yine satıcının kendisidir.

 

3. Aracı Hizmet Sağlayıcı

 

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 6563 sayılı Elektronik Ticaret Düzenlenmesi Hakkında Kanun kapsamında mesafeli sözleşme kurulmasına aracılık eden ve Aracı Hizmet Sağlayıcı sıfatını haiz olan Uzemku'nun Satıcı ve/veya Alıcı tarafından sağlanan içerikleri kontrol etmekle, bu içerik veya içeriğe konu mal ve hizmetle ilgili hukuka aykırı bir faaliyetin ya da durumun söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü ve sorumlu değildir. 

İşbu kullanıcı sözleşmesinde tanımlanan Uzemku Abonelik tabanlı sisteminde; Uzemku, kullanıcının aboneliğini iptal etme, aboneliği kötü amaçlı kullanma, İçeriklerin kopyalanması, markaya zarar verebilecek, maddi ve manevi zararları önlemek adına kullanıcının aboneliğini iptal ve kullanıcı sözleşmesini feshetme ve Kullanıcnın üyeliğini iptal etme hakkına sahiptir.

 

Madde 6 -  İade Sistemi

 

Kullanıcının birden çok aynı isme yönelik aboneliğinin olması, fazlaya ilişkin tahsilat veya aynı ay/döneme ilişkin tekrar abonelik tahsilatları gibi nedenlerle kişiden fazlaya ilişki kısmın iadesi gerçekleştirilir. Abonelik tabanlı sistemde kişi Abonelik paketini seçip aboneliğini başlattığında ve bir süre sonra aboneliğini iptal ettiğinde, yeni dönem abonelik paketi yenilenmez ve abonelik iptal edilir. 

 

Ödenen abonelik bedeli ise, “kişi iptal ettiği halde iptal işlemi yapılmayıp Uzemku abonelik sistemi tarafından abonelik bedelinin çekilmesi haricinde” hiçbir koşulda aktif abonelik bedeli kişiye iade edilmeyeceğini bildiğini ve kabul ettiğini beyan eder. Aboneliğin iptal edilmesinden sonra kişinin kart bilgileri aracı ödeme kuruluşları aboneliği yenilemek için ücret tahsilatı yapmayacaktır. 

 

Madde 7 – Uzemku Kullanım Şartları

 

Siteye girdiğinizde veya Uzemku hizmetlerini kullanırken aşağıda belirtilen işlemlerin yapılması sözleşmeye açıkça aykırılık olarak kabul edilecektir: 

 • Sitenin içerisinde yer alan videoların, kursların, eğitimlerin, metinlerin, içeriklerinin veya yazıları herhangi bir yolla kopyalanması, dağıtılması, başka mecralarda tamamının veya bir kısmının yayınlanmasının yasak olduğunu, bu yasağa aykırı davranışlarda tazminat ödemeyi taahhüt, beyan ve kabul edersiniz, fazlaya ilişkin hakları saklı tutarak tazminat bedeli 100.000 TL’den aşağı olmadığını kabul ettiğini,
 • Uzemku’nun marka ismini kötü gösteren davranışlar, marka değerine zarar verenler, benzer adla kullanıcıları veya kişileri manipüle edecek söylem veya davranışlar,
 • Uzemku hizmetleri kullanılırken; yorum, kişiler arası mesajlaşmalar veya Uzemku’nun diğer kullanım alanlarında terörizm propagandası, siyasi propaganda, kişi hak ve özgürlüklerini rencide edecek söylem ve davranışlar,
 • Mevzuata aykırılık, üçüncü kişilerin haklarının ve/veya işbu sözleşme veya eklerinin ihlali, 
 • Hukuki işlem yapma ehliyetine sahip olunmaması (18 yaşından küçük olmanız gibi) veya üyelikten menedildiğiniz halde Uzemku hizmetlerinin kullanılması, 
 • Ürün ve/veya hizmetlerin teslim/ifa edilmemesi veya satın alınan abonelik ve/veya hizmet bedelinin ödenmemesi, 
 • Fiyatların veya hizmetlerin manipüle edilmesi veya diğer kullanıcıların çalışmalarına, hizmetlerine, ürün/mal ticaretine müdahale edilmesi, 
 • Uzemku'nun yazılı onayı olmaksızın, kullanıcı hesabının, hizmetlerinin veya isminin devredilmesi, 
 • Spam, talep edilmemiş veya toplu elektronik iletişim yapılması veya zincirleme e-posta gönderilmesi,
 • Uzemku ‘ya veya kullanıcılarına zarar verebilecek virüs veya teknolojilerin dağıtımı, yayılması, 
 • Kullanıcı profili değerlendirme sistemini bozmaya yönelik davranışlar dahil, Uzemku altyapısına, sistemine zarar verilmesi, 
 • Herhangi bir amaçla siteye robot veya otomatik giriş yöntemleri ile girilmesi, 
 • Kullanıcıların yazılı ön onayı olmaksızın, diğer kullanıcıların e-posta, SMS bilgileri veya diğer kişisel bilgilerinin toplanması, saklanması, kullanılması ve işlenmesi ile bu kullanıcılara ticari ileti gönderilmesi, 
 • Sitenin (tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) herhangi bir fikri ve/veya sınai mülkiyet konusu parçasının yeniden satışı, paylaşımı, dağıtımı, çoğaltılması, bunlardan türemiş, işleme çalışmalar yapılması. 
 • Site üzerinde, kendi üyeliklerinizle ve diğer üyeler ve/veya tanıdıklarınıza ait üyelikler arasında ürün ve/veya hizmet satışı niteliğinde olmayan, sadece para transferini, değerli maden veya metal satışını sağlayacak her türlü nitelikte işlem yapılması ve sitenin işleyişini manipüle edecek davranışlarda bulunulması. 

 

Madde 8 – Abonelik Sisteminin Aktif Olacağı Yapılabilecek Kategoriler

 

Uzemku, bilgi teknolojileri alanında kullanıcılara destek veren abonelik tabanlı online kurs sistemidir. Bu pazaryerinde Uzemku işleyişi/kapsam alanı dışında olan mal/ürün satışları yapılamaz. Listelenmesine izin verilen ürün kategorileri şu şekildedir; 

1. İndirilebilir olan E-kitap, E-dergi, E-gazete; Kitap, eğitmen manuelleri veya notları vb

2. Ders işleyişini veya öğrenmeyi kolaylaştıracak materyal, araç ve gereçler, kırtasiye ürünleri,

3. Okulla destek olacak, sınavlara hazırlıkta yardımcı kitap, materyal, kayıtlar vb, 

4. Eğitmen, uzman kişiler tarafından içerikleri oluşturulmuş hazırlanmış test, CD, DVD, dijital materyaller vb,

5. Kurs, eğitim kampları için gerekli olan üniforma, giyim, armalar, aksesuarlar vb, 

6. Eğitmenin ve/veya kullanıcıların özel/özgün tasarımları veya özel/özgün materyalleri vb,

7. Eğitmen tavsiyeleri olan, kursun veya hizmetin içeriğinde geçen araç, gereç, materyaller,

8. Kullanıcıların daha kaliteli çekimler yapabilmesini sağlayacak olan kamera, ses kayıt cihazları, ışıklandırma, tripot, hafıza kartları, flaş belek, CD, DVD vb,

9. Kullanıcıların işini kolaylaştıracak zararlı olmayan programlar, yazılımlar, tasarımlar vb, 

10. Kullanıcılara veya kişilere yarar sağlayacak danışmanlık hizmetleri veya hizmetler vb,

 

Madde 9 - Ücretler

 

Uzemku, ücretlendirme politikasını ve ücretlerini değiştirme hakkına sahip olup 7 gün önceden yapacağı duyurular veya göndereceği mesajlar ile değiştirebilecektir. Bu değişikliği kabul etmeyen kullanıcılar 7 gün içerisinde tazminatsız ve cezasız olarak üyelikten ayrılabilecektir. Üyelikten ayrılmayan Kullanıcılar için güncel ücretler geçerli olacaktır. 

Ürün ve/veya hizmetin zamanında veya sitede belirtilen niteliklere uygun veya ayıpsız olarak teslim/ifa edilmemesi nedeniyle, ürün ve/veya hizmetlerin iade edilmesi veya satış işleminin iptal edilmesi hallerinde, Uzemku adına görevlendirilen aracı kuruluşu veya Uzemku tarafından satıcıdan alınan ücretler iade edilmeyecektir. 

 

Madde 10 – Hizmet, Ürün Alım Şartları

 

Abonelik başlatırken "Alıcılar İçin Kurallara uymayı kabul etmektesiniz. 

 

Madde 11- Fikri Mülkiyet

 

Sitenin ana fikri, Sitenin sunduğu hizmetlerin kopyalanması, Sitenin tasarımı, imge, html kodu dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla sitede Uzemku tarafından oluşturulan tüm içerik ile Uzemku markası ve logosu Uzemku ’ya aittir. Kullanıcılar, Uzemku'nun fikri mülkiyet haklarına tabi eserlerini kullanamaz, paylaşamaz, dağıtamaz, sergileyemez, çoğaltamaz, kopyalayamaz bunlardan türemiş çalışmalar yapamayacağını bilir ve taahhüt eder.

 

Madde 12 – İçeriklerinin Korunması

 

Uzemku, Site içerisinde yer alan içeriğin oluşturucusu, temsilcisi veya yayıncısı tarafından izin alınmaksızın kullanıcıların oluşturduğu ve paylaştığı ürünler, hizmetler, kurslar vb içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması, kendi çıkarları doğrultusunda kullanılması, kullanılması veya herhangi bir yerde paylaşılmasının suç olduğunu bildiğinizi ve kabul ettiğinizi, aksi davranışları yaptığınızda ilgili içerikten tüm kazançlarınıza icra koyma, eğitmen zararını karşılama, Uzemku marka değerine verilen zararı karşılama, hakkınızda tazminat davası açılabileceğini veya hapis cezası alabileceğinizi, bildiğinizi kabul etmektesiniz. 

 

Madde 13 – Katılımcı Belgesi Üzerine

 

Katılım belgeleri, Uzemku.com ‘un katılım belgesi otomosyonu tarafından kursu alan öğrencinin hesabında tanımlanır. Bu belge herhangi bir sertifika özelliği taşımayıp, eğitmen veya kurumlar tarafından Uzemku.com’da var olan kursa kaydolan ve bu kursu başarı ile bitiren kişilere o kursu aldıklarını göstermek amacıyla verilmektedir. Bu sadece öğrencinin o kursu aldığını ve başarı ile tamamladığını kanıtlayan bir belge niteliği taşımaktadır. Buradan doğacak herhangi bir hukuki veya sorundan Uzemku sorumlu tutulamaz. Uzemku’nun hakkında herhangi bir suçlamada bulunulamaz.

 

Madde 14 – Uzemku’nun Hakları

 

  • Kullanıcı olarak, satışa arz edilen ürün ve/veya hizmetlerle veya site üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemlerle ilgili olarak, Uzemku 'ya yöneltilecek herhangi bir yasal takibat, soruşturma veya davada Uzemku 'nun sorumlu olmadığını ve Uzemku'nun kendisini savunması için gerekli olan tüm bilgi ve belgeleri en kısa sürede sağlamayı kabul etmektesiniz. 
  • Uzemku, sitesinde sunulan hizmetleri, ürün ve içerikleri her zaman, üçüncü kişilerin erişimine kapatabilme, kaldırma ve silme hakkına sahiptir. Uzemku, bu hakkını hiçbir bildirimde bulunmadan ve önel vermeden kullanabilir. Uzemku 'nun sözkonusu ürün ve/veya hizmetleri siteden kaldırması nedeniyle kullanıcılara karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü doğmayacaktır. 
  • Sözleşmede belirtilen yasaklı ürünleri ve ilgili mevzuat tarafından satışı yasaklanan ürünleri satışa arz ettiği ve/veya sözleşme hükümlerine ve sitede belirtilen kurallara uymadığı tespit edilen satıcının üyeliği, Uzemku tarafından askıya alınabilir veya iptal edilebilir. Uzemku, marka ve fikri haklar dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmaksızın her türlü fikri ve sınai mülkiyet hakkının ihlal edildiğini iddia eden kişilerce Hak Sahipliği Koruma Programı aracılığı ile yapılacak başvuruları inceleyecektir. Uzemku Hak Sahipliği Programı ile yapılan başvurular sonucunda, kullanıcılara ilişkin ürün ve/veya hizmetlerin yayınını kaldırma ve gerektiğinde kullanıcıların üyeliklerini askıya alma veya iptal etme hakkını saklı tutar. 
  • İşbu Sözleşmeye taraf olmakla, Uzemku'u site aracılığıyla kullanıcılar arasında gerçekleşen her türlü iletişimi ve bunların içeriğini izleyebileceğini, işleyebileceğini ve bu içeriğe ilişkin kayıtları yasal mevzuat gereği en az 3 yıl süreyle tutabileceğini, saklayabileceğini ve mevzuat kapsamında gerektiğinde ilgililere verebileceğini kabul etmektesiniz. 

 

Madde 15 - Fesih

 

Taraflardan herhangi biri, tek taraflı olarak işbu sözleşme ve eklerini her zaman feshedilebilir. Böyle bir fesih halinde taraflar fesih tarihine kadar doğmuş olan hak ve borçları karşılıklı olarak ifa edeceklerdir. Uzemku işbu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetmesi halinde, herhangi bir tazminat ödeme yükümlülüğü olmayacaktır. 

Uzemku, işbu sözleşme ve eklerini ihlal etmeniz durumunda sözleşmeyi ve üyeliğinizi derhal tek taraflı olarak feshedebilecektir. Bu durumda, Uzemku'nun uğradığı/uğrayabileceği tüm zarar ve ziyandan sorumlu olduğunuzu kabul etmektesiniz. 

 

Madde 16 - Sorumluluklar

 

Siz, i) işbu sözleşmeye aykırı eylem veya işlemler ii) kullanacağız marka, logo ve içerik iii) listelediğiniz ürün ve/veya hizmetler iv) yaptığınız reklam, promosyon, kampanya veya tanıtım ve v) yasal düzenlemelere aykırı eylem ve işlemler nedeniyle Uzemku, Uzemku çalışanları ve yöneticileri ile Uzemku kullanıcılarının maruz kalabileceği maddi/manevi, doğrudan/dolaylı zararları ve yapmış olduğu tüm masrafları (yargılama giderleri ve avukatlık masrafları vb.), harcamaları ve başta tazminat ve idari para cezası olmak üzere yapmış olduğu tüm ödemeleri, hiçbir yasal merciin hükmüne hacet kalmaksızın, Uzemku 'nun ilk yazılı talebini müteakip 7 (yedi) gün içerisinde tüm fer'ileriyle birlikte nakden ve defaten ödemeyi gayri kabili rücu olarak kabul etmektesiniz. 

Uzemku'nun işbu sözleşmeden kaynaklanan sorumluluğu, kasıt ve ağır ihmal halleri hariç olmak üzere, işbu sözleşme tahtında, zarara yol açan olay tarihi itibariyle Uzemku'nun kullanıcıdan varsa tahsil etmiş olduğu ücret ve komisyonların toplamı ile sınırlıdır. 

 

Madde 17 - Genel

 

1. Taraflardan herhangi biri, işbu sözleşme kapsamında üstlendiği herhangi bir yükümlülüğün, mücbir sebepler nedeniyle yerine getirilmemesi veya gecikmesinden dolayı diğer tarafa karşı sorumlu olmayacaktır. Mücbir sebep, tarafların kontrolü dışında kalan öngörülemeyen ve önlenemeyen herhangi bir olaydır. Aşağıda belirtilenler ile sınırlı kalmamak kaydıyla, halk ayaklanması, savaş, hükümet tahditleri ve idari kararlar, ambargo, hükümetin veya bir kurumunun uygulaması, internet hızı ve kesintileri, doğal afet, fırtına, yangınlar, kaza, sabotaj, patlama, terörist saldırı, malzeme veya sarf malzemesi darlığı, grev ve lokavt mücbir sebep sayılır. 

2. Uzemku'nun kendi grup şirketlerine yapacağı devirler hariç olmak üzere, taraflar, işbu sözleşmeden doğan hak ve yükümlülüklerini herhangi bir üçüncü kişiye devredemeyeceklerdir. 

3. Tarafınızla yapılacak bütün bildirimler, elektronik ortamda ilanlar ile ya da yazılı olarak sistemde belirttiğiniz e-posta adresinize veya fiziksel adresinize yapılacaktır. Herhangi bir e-posta veya adres değişikliğini yazılı olarak bildirmediğiniz veya sitede güncellemediğiniz takdirde, mevcut e-posta adresinize veya fiziksel adresinize yapılacak tebligat geçerli kabul edilecektir. 

4. Kullanıcılar, işbu sözleşmeyi kabul etmekle, Uzemku 'nun, kullanıcılara ilişkin bilgileri, kişisel veriler de dahil olmak üzere ve fakat bununla sınırlı kalmaksızın, Gizlilik Politikası’ ndaki düzenlemelere uygun olarak kullanabileceğini ve 3.kişilere aktarabileceğini kabul ederler. 

5. Uzemku işbu sözleşmeyi, e-mail veya bildirimler, Mesajlar bölümü aracılığıyla ya da güncellenmiş maddeleri uzemku.com adresinde yayınlamak suretiyle her zaman değiştirebilir.

7. Sitemizde yer alan politikalar ve kurallar dönem dönem değiştirilebilirler. Değişiklikler Uzemku sitesinde yayınlandıkları tarihte geçerli olurlar.

8. İşbu sözleşmenin uygulanmasından ve yorumlanmasından doğan hukuki itilafların hallinde Türk Hukuku uygulanacaktır. Taraflar arasında, işbu sözleşme hükümlerinin yorumu ya da uygulanmasından dolayı çıkabilecek tüm ihtilafların hallinde, Ankara Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır. 

9. Taraflar, bu sözleşmeden doğabilecek ihtilaflarda taraflara ait defter ve kayıtlarının, bilgisayar kayıtlarının, teyitli faks mesajlarının, e-maillerinin muteber, bağlayıcı, delil teşkil edeceğini kabul ederler.

10. Bir mahkeme veya başka yetkili bir makam tarafından işbu sözleşmenin herhangi bir hükmünün tamamen veya kısmen geçersiz veya yürütülemez olduğuna karar verilirse, bu sözleşmenin diğer hükümlerinin ve sözkonusu hükmün geri kalanının geçerliliği etkilenmeyecektir. 

11. Uzemku’nun haklarından herhangi birisini kullanmaması veya geç kullanması, bu haktan feragat ettiği anlamına gelmeyecektir. 

12. Bu sözleşmedeki hiçbir unsur taraflar arasında herhangi bir temsilcilik, acente, ortaklık veya başka türlü bir ortak girişim (Amazon, Remkod, Lidekom vs.) ilişkisi olarak yorumlanmayacaktır. 

13. Alıcı ve Satıcı, Uzemku 'nun Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında mesafeli sözleşme kurulmasına aracılık eden ve Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun kapsamında Aracı Hizmet Sağlayıcı sıfatını haiz olduğunu ve bu nedenle Satıcı ve/veya Alıcı tarafından sağlanan içerikleri kontrol etmekle, bu içerik veya içeriğe konu mal ve hizmetle ilgili hukuka aykırı bir faaliyetin ya da durumun sözkonusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü ve sorumlu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

14. Uzemku reklamlarının, tekliflerinin ve ticari iletilerinin ilgi alanlarınız ve/veya siteyi kullanımınız ile ilişkili olmasını sağlamak amacıyla ticari ve teknik olarak mümkün olan en iyi gayreti gösterecektir. 

 

Madde 18 – Kabul, Onay ve Ekler

 

Kullanıcılar, sitede yayınlanan kurallar ve politikaların işbu sözleşmenin eki ve ayrılmaz bir parçası olduğunu kabul ederler. Kullanıcılar yukarıda yer alan kuralları da okuyup anladıklarını kabul ederler.