Çalışma Sistemimiz

Uzemku Çalışma Sistemi

Uzemku Hakkında

Uzemku hizmet vermek isteyen kişilerle hizmet almak isteyenleri buluşturan halka açık pazaryeri hizmet platformudur. Meşrutiyet Mahallesi, Selanik Caddesi, Öncel Apt. NO: 78/18 Çankaya/ Ankara adresinde bulunan şirketimiz. Çankaya vergi dairesine kayıtlıdır.  Ankara Ticaret Sicil Müdürlüğünden 21 Ekim 2019 tarihli sayı 9934 numaralı ticaret sicil gazetesinde 45642 ilan sıra numarası ile  UZEMKU BİLGİ TEKNOLOJİLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ olarak kurulmuş ve ilan edilmiştir. Şirketin mersis numarası 09010418682000001' dir. Şirketimiz Türk ticaret kanu'na uygun olarak 16.10.2019 tarihinde tescil edilmiştir. 

Uzemku Ne Yapar?

Uzemku alanında uzman kişilerle (Eğitmenler, Yöneticiler, Ev hanımları, Pastacılar, Aşçılar, Youtubeler, Sosyal Medya Fenomanları, Oyuncular, Konuşmacılar, El sanatı ustaları, Programcılar, Tasarımcılar, Yazılımcılar, Reklamcılar, Öğretmenler, Avukatlar gibi) kursiyerleri, hizmet almak isteyenleri, kendilerini geliştirmek isteyenlerle buluşturan bir hizmet platformudur. Burada sadece eğitimler verilmemekle birlikte hizmetlerde verilmektedir. Eğitmen; sadece eğitim veren kişiler değil “Hayatı Bize Yeniden Keşfettiren” kişilerin genel ismi olarak görmekteyiz. O yüzdendir ki bize bir harf öğreten herkesi eğitmen olarak görmekteyiz..

Çıkış noktamız olarak; “Her Eğitmen içerisinde bir Öğrenci, Her Öğrenci içerisinde bir eğitmen vardır” felsefesinden yola çıkarak, Uzemku sisteminde hem öğrenci hem de eğitmen panelleri bulunmaktadır. Her kullanıcı aynı anda Uzemku üzerinde hem eğitmen hem de öğrenci olabilmektedir.

Uzemku Kullanıcılarına Ne Hizmet Sunar
 • Kullanıcıların hizmet yayınlamasına ve satışına olanak verir.
 • Kullanıcıların istediği hizmeti almasına olanak verir.
 • Video ve canlı kursların sonunda katılımcılara sertifika verme sistemi hizmeti sağlar.·        
 • Hizmet veren eğitmenle, hizmet alan öğrenciyi birleştiren bir platform
 • Uzemku üzerinden birebir canlı görüşmeler, danışmanlıklar, hizmetler ve seanslar da yapılabilmektedir.
 • Kullanıcıların video ve canlı kurslar sonunda aldıkları sertifikanın belge numarası ile sertifikayı sorgulama hizmeti.
 • Kullanıcıların görüşlerini, düşüncelerini ve araştırmalarını yazabilecekleri bloglarını oluşturma hizmeti.
 • Kullanıcıların birbiriyle mesajlaşmasını ve birbirini takip etmesine olanak sağlar.
 • Kullanıcıların kendi profilini oluşturmalarına ve düzenlemelerine olanak sağlama hizmeti
 • Kullanıcıların daha uygun ve daha kaliteli hizmetler alması için çalışmalar yapmaktayız.

Çok Yakında:

 • Uzemku alanında tanınmış kişilerle online canlı seminerler düzenleyebilecek, bu seminerler de imza günü, sergi, konuşma ve satışlar yapılabilecek…
 • Online canlı Kariyer günleri düzenlenecek ve kariyer günleri sonrası özel sertifikalandırmalar yapılacaktır.
 • Kullanıcıların uzmanlık alanları ile ilgili, öğrenmeyi kolaylaştıracak, ders materyalleri, kitapları, notları, öğrencilerinin almasını istedikleri ürünleri kendi mağazalarında satışını yapabilecek..
 • Anlık ileti içerisinde kurs, hizmet veya ürün satışı yapabilmek olanağı
 • 3 Boyutlu seminerler ve kariyer günleri sisteminin entegrasyonu
 • Hologram eğitimler, kurslar ve seminerler yanı sıra; Eğitim dünyasında Hologram teknolojisini geliştirme yaygınlaştırma, yaşam akışına entegre etme. Eğitim sistemini zamana ve geleceğe uygun hale getirme.

Öncelikle;

Hayatı yeniden keşfedip yaşamı kolaylaştırmak isteyenlerin bir numaralı kuralı olan, hayatın öğrencisi olmak gerekir. Kutsal anlamından yola çıkarak, Uzemku üzerinde öğrenci olmaya değinelim..

Uzemku da Öğrenci Olmak

Öğrenciler Uzemku üzerinde beğendikleri kursu alarak, hemen öğrenmeye başlayabilirler. Öğrenciler aldığı kursların içerisinde ki derslerde video dersler, yazı dokümanları, testler ve sınavlardan oluşabilmektedir. Öğrenciler ister video kurslar isterse özel birebir canlı kurslar alabilmektedir. Kursların yanında alıcı kullanıcılar Bireysel Özel Danışmanlıklar da alabilmektedir. Bu tamamıyla öğrencilerin ders alım tercihine göre değişmektedir. 

Mesela: Deniz, kişisel gelişim eğitimleri almak istiyor. Hemen uzemku.com sitesine giriyor ve sitede video kursları seçip alabiliyor, video kurslar alabildiği gibi özel kurs olarakta bu kursu alabilmektedir. Bu özel kurs canlı birebir kurs çeşididir. Ayrıca deniz psikologa gitmek istiyor. Ancak çalışma saatleri psikologa gitmeye olanak vermiyor ve ya herhangi bir psikologun yanına gitmekte zorlanıyor. Deniz hemen uzemku.com sitesine giriyor ve sitede canlı hizmetlerden bireysel danışmanlıklar kısmına bakarak bir psikolog buluyor. Hemen psikologun o hizmetini satın alıyor. Satın aldıktan sonra psikolog ile mesajlaşıp randevu saatini ayarlıyor veya o sırada psikolog çevrimiçi ise hemen onu uzemku.com üzerinden arayabiliyor. Eğitmen bu aramaya cevap verdiği anda danışmanlık hizmeti başlar. Eğitmen çevrimiçi değilse onunla mesajlaşarak randevu saati ve tarihi ayarlanır. Saat ve tarih geldiğinde görüşmeyi taraflardan birinin araması diğer tarafın cevaplaması üzerine başlar.  

Öğrencinin aldığı kurs dersleri bittiğinde; öğrenciler, kendi profilinde bulunan “Sertifikalarım” kısmına girerek, dersin tamamlanma oranını görebilmektedir. Eğer kurs tamamlama oranı yüzde yüz ise “Sertifikayı al” butonu aktif olur ve öğrenci bu butona tıklayarak sertifikayı alır.  Ancak kursun yüzde yüzü tamamlanmamışsa “Sertifikayı al” butonu aktif olmayacak dolayısıyla sertifikayı alamayacaktır.

Kursun yüzde yüzünü tamamladıktan sonra alınan Katılım Belgesi Sertifikanızın üzerinde bulunan belge numarası o kursa ve kişiye özeldir. Daha sonra sertifikanın geçerliliği sorgulanmak istendiğinde alt menü de yer alan “Sertifika Sorgula” linkine tıklayarak sertifika sorgulama ekranına geçilir ve karşınıza çıkan sorgulama ekranına sertifika üzerinde yer alan belge numarasını yazarak sertifikanın sahte olup olmadığını, transkriptine ve kurs detaylarına ulaşılabilir.

Uzemku da öğrenci olan kişiler diledikleri eğitmeni veya kişiyi takibe alabilirler. Böylece beğenilen veya takip etme gerekliliği duyduğu kişilerin paylaşımlarını kaçırmaz ve her paylaşım da bir bildiri alır. Bu da paylaşımları kaçırmamayı ve ilgi alanı ile ilgili her daim aktif öğrenme sağlar.

Eğitmenlerin uzmanların yazılarını okuyabilir, takip edebilir, yorum yapabilir, beğenebilir veya diğer sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz.

Uzemku da Eğitmen Olmak

Uzemku da eğitmen olmak bir ayrıcalıktır. Öyle ki Uzemku’nun eğitmenlere sağladığı olanaklar ve kolaylıklar sayesinde mesleklerini daha kolay icra edebileceklerdir. Eğitmenler içerik üretirken, yeni keşifler yaparken Uzemku o içerikleri ve keşifleri geniş kitlelere ulaştırır. Böylece eğitmenler içerik üretmekten başka dertleri olmayacak..

Eğitmenler uzemku'da neler yapabilir?

.Eğitmenler uzemku da çeşitli avantajlara sahiptir, yola çıkış amacımız olan bir eğitmenin veya uzmanın ihtiyaç duyabileceği tüm gereksinimler karşılamak için yola çıktık..

Peki eğitmenler neler yapabilir?

 • Video kurslar yayınlayabilir.. Kursunun videolarını çeker ve uzemku sistemine yükler...
 • Canlı danışmanlık, seans, terapi, görüşmeler yapabilir.
 • Canlı online özel birebir kurslar veya özel ders verebilir.
 • İstediği makalesini, düşüncesini, araştırmasını, tespitlerini vb kendi yazılarını yazıp blogda yayınlayabilir..

1. Uzemku da nasıl kurs yayınlarım?

Uzemku da kurs yayınlamak çok kolaydır. Uzemku anasayfasında üst menüde yer alan “Eğitmen” sekmesine tıklayarak eğitmen paneline giriş yapınız. Girişin ardından sol menü de yer alan “kurslar” menüsüne tıklayarak kurs oluşturma alanına gireceksiniz. Kurs oluşturma formunun sağ üst kısmında “Yeni Kurs Ekle” sekmesine tıklayıp ardından karşınıza gelen alanları dolduruyorsunuz. Bu alanlar kursunuz iskeletini oluşturacaktır. Kursunu gönder sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza “Kursunuza içerik oluşturacağını bir alan gelecektir. Bu alan da kursunuzu ister video ister slayt isterseniz Word olarak oluşturup onaya gönderirsiniz. Tabi ki tüm bu aşamaları anlatan adım adım kursu nasıl yayınlayacağınız ile ilgili sizler için rehber videolarımız da ilgili alanda olacak ve kursu nasıl oluşturacağınızı sizlere anlatacaktır. Kursunuzu admin onayına gönderdikten sonra admin tarafından kursunuz incelenip yayına alınacaktır. Sonra siz üretiminize devam ederken bizler de ürünlerinizi geniş kitlelere ulaştırmak için çabalayacağız artık bizdesiniz… Banka hesabınıza gelen paraları sayabilirsiniz.

 2. Uzemku da nasıl yazı yayınlarım?

Uzemku da yazı yayınlamak birkaç tık ile mümkün. Anasayfa da yer alan “Eğitmen” sekmesine tıklayıp eğitmen paneline giriş yaptıktan sonra sol tarafta yer alan “Yazılar” sekmesine tıklayarak ilgili alana giriş yapabilirsiniz. Sağ üst tarafta yer alan “Blog Ekle” sekmesine tıkladıktan sonra içeriği yazacağınızı alan girersiniz. Yazı başlığını ve yazı fotoğrafını yükledikten sonra yazı içeriğin alanına doldurabilirsiniz. Daha sonra yazının “Kategori Kısmını” seçip, kursunuzu yayınlanmak üzere admin onayına gönderirsiniz. Hayırlı olsun yazınız Anasayfa yazı kısmında yer alacak ve geniş kitlenize bildirilecektir. Artık gerisi bizde, siz gönül rahatlığı ile içerik üretmeye devam edebilirsiniz.

 3. Eğitmenlerin Uzemku avantajları nelerdir?

Eğitmenler Uzemku sayesinde sınırları kaldırıp dünyaya açılma olanağı sağlayacaktır. Eğitmenler sadece bulundukları bölgeye değil, Türkiye’nin her yerine eğitimlerini ve yeteneklerini ulaştırma fırsatı vermektedir. Sadece kursları değil, eğitmenlerin veya yazarların yazılarını da geniş kitlelere ulaştıracaktır. Tüm bu avantajların yanında eğitmenlerin “Takip et” seçeneği sayesinde, takipçi kitlesini artırabilir ve her paylaşımda onca takipçisine kursları, yazıları ve paylaşımları anında bildirilir.

Eğitmenlerin reklamları sosyal medyada, süreli yayınlarda veya diğer platformlar da tanıtımı yapılır. Böylece eğitmenin o muhteşem yeteneği geniş kitlelere ulaşır.

Eğitmenler ayrıca çok yakında birebir canlı seans, birebir canlı danışmanlık veya görüşmeler yapabilecekleri hizmette devreye girecektir. Uzemku avantajları çok yakında daha geniş hizmet seçeneği ile eğitmenlerin avantajını artıracaktır.

 4. Eğitmenler kazançlarını nasıl alır?

Uzemku de kazançlar iki farklı şekilde hizmet verenlerin hesabına aktarılır. Video kurs hizmeti veren eğitmenlerin kazançları, hizmet satıldıktan 5. gün sisteme tanımladıkları banka hesaplarına havalesi yapılır. Bunun gerekçesi ise video kurs alan kişi aldığı kursu bu süre zarfında iade ederse, para iadesi yapılabilmesi açısından sıfır risk sisteminin gerekliliğidir. Canlı hizmet veren eğitmenlerin kazançları ise canlı hizmet gerçekleştirildikten sonraki ilk iş günü sitemize tanımladıkları banka hesabına gönderilir.  Böylece haftalarca veya aylarca kazançlarını beklemek zorunda kalmazlar. 

Uzemku Komisyon Oranları

Uzemku de hizmet, kurs, ürün veya testler oluşturmak, yayınlamak için herhangi bir ücret talep edilmez. Herhangi bir sınırla olmaksızın sizin üretkenlik ve yaratıcılığınızın en üst kademesine kadar dilediğini kadar ücretli ve ücretsiz hizmet yayınlayabilirsiniz. Eğitmenler ne kadar mükemmel içerik oluşturduğu sürece o kadar çok kazancı artacağı gibi ne kadar çok içerik yayınlarsa ve takipçisi ne kadar çok olursa, eğitmen/yazar o ölçüde kazancını daha da artıracaktır. Uzemku sizin kurslarınızı satmak için reklam, sosyal medya, yaratıcı düşünce çalışmalarını bizzat yönetmekte ve sizler için kursunuzun satışını gerçekleştirmek için siteye trafikler çekmektedir. Uzemku, siteye trafik çektiğinde artık eğitmenin yaratıcılığı, özgünlüğü diğer kullanıcılardan ayrılır olması kazancını artıracaktır. Tabi ki takipçi kitlesini de artıracaktır.

Takipçi kitlenizi artırmak, her yayınladığınız kurs, hizmet, ürün veya testlerde takipçileriniz bilgilendirilecek böylece takipçiniz oranında kişiler içeriklerinizden haberdar edilmiş olacaktır. Böylece daha hızlı ve de daha çok kazanç elde edebileceksiniz.

Kazançlar ve komisyonlar şu şekildedir;

Satış TürüEğitmen PayıUzemku KomisyonExtra Pay
Uzemku Organik (Kurs)
Yüzde 70
Yüzde 30


Uzemku Reklam (Kurs)

Yüzde 70

Yüzde 30


Satış Ortaklığı 

Yüzde 60

Yüzde 30

Yüzde 10*

Canlı Hizmet (Kurs)

Yüzde 70

Yüzde 30


Canlı Hizmet (Danışmanlık)

Yüzde 70

Yüzde 30

* Bu pay satış ortaklığı kuran kişilerin alacağı paydır. Kursu veya hizmeti satan kişiye ödenecek ücret veya puan karşılığıdır.

Yönlendirme bağlantısı satışı: Eğitmen / Satıcı kursun linkini kopyalayıp reklamını yaptığı, hayran kitlesine link göndererek yaptığı satış, sosyal medyada paylaşarak yaptığı satışları kapsamaktadır. Uzemku aslında bu hizmeti eğitmene neredeyse ücretsiz olarak sunmakta, aldığı komisyon tutarı ise sunucu ve diğer giderleri kapsamaktadır.

Site Organik Satışı: Sitede veya mobil uygulamalarımız, sitemizin kullanıcıları hayran kitlesinden gelen, gezinen kullanıcıların dikkatini çekip aldığı ve öğrenmeye başladığı satış tipidir.

Network Ağı ile Satış: Uzemku tarafından oluşturulmuş network ağı ile geniş kullanıcılara satış yaparak kursunuzun saha da satılmasını sağlayan satış tipidir.

Raporlama

Eğitmenler tüm satışları Gelir Raporlarından takip edebilir. Bu raporda satın alma tarihi, öğrenci adı, gelir kanalı niteliği, toplam ödenen tutar ve geliriniz yer alır.